W ciągu roku stracił 8 kg i 10 cali

Pankaj Khatak

Dziś waży 77 kg

Wcześniej ważył 85 kg

Schudł 8 kg w ciągu roku

Jego historia Khatak, profesor i mieszkaniec Hisar, zaczął przybierać na wadze po studiach, kiedy zaczął uczyć. Prowadząc zaledwie 1-2 wykłady dziennie, obwinia o swój przyrost wagi siedzącą pracę. W tym czasie był niedawno żonaty i, jak to ujął, "psychicznie nieco zrelaksowany".

Dopiero po urodzeniu pierwszego dziecka Pankaj zdał sobie sprawę, że ma problem. "Nie mogłem poruszać się tak szybko ani siadać na podłodze, aby bawić się z dzieckiem" - mówi. Zdeterminowany, aby uzyskać dobrą kondycję, początkowo próbował robić to na własną rękę, zapisując się na siłownię, zajęcia jogi itp. ale nie potrafił wyrobić sobie nawyku.

Ale nie mógł wyrobić sobie nawyku. Znalezienie HealthifyMe Zmagając się z trzymaniem się rutyny, Pankaj zwrócił się do swojego nowego smartfona w poszukiwaniu rozwiązania. Szukając aplikacji fitness, która zmotywowałaby go do ćwiczeń, natknął się na HealthifyMe. Otrzymał bezpłatne konsultacje, podczas których eksperci HealthifyMe dzielili się poradami dotyczącymi diety i ćwiczeń, a ponieważ podobały mu się ich rady, zdecydował się na płatną usługę. To było w czerwcu ubiegłego roku.

Wyzwanie # 1 Zmiana diety

Dla Pankaja znalezienie sposobu na zdrowsze odżywianie się stanowiło dużą przeszkodę. Mając pod opieką małe dziecko, jego żonie trudno było gotować dla niego oddzielnie. Ograniczenie ilości ghee, roti i ryżu było kolejnym wyzwaniem.

Rozwiązanie

Dietetyk Neha Jain przekonała Pankaja, jak ważna jest samowystarczalność i przedstawiła przepisy na szybkie, zdrowe przekąski, z którymi mógłby sobie sam poradzić. Ponieważ posiłki nie mogły być dla niego gotowane oddzielnie, został poproszony o ograniczenie ilości, które zjadał.

Pankaj stopniowo zmienił swoją dietę. Z pełnej porcji ryżu zmniejszył ją do 3-4 łyżek. Będąc wegetarianinem, ponownie zaczął jeść jajka, ponieważ wymagało to od niego białka. Z 6 rotis trzy razy dziennie, zaczął ograniczać je do dwóch na lunch, przechodząc na płatki otrębowe z twarogiem na śniadanie. Nauczył się przygotowywać owsiankę. "Wcześniej dodawałem cukier do mleka, herbaty i do twarogu. Teraz całkowicie z niego zrezygnowałem" - mówi Pankaj. Banan i pomarańcza jako przekąska w środku poranka oraz filiżanka zielonej herbaty z orzechami to kilka małych zdrowych posiłków, które wprowadził. Znalazł nawet w pobliżu domu sprzedawcę soków, by móc pić codzienną dawkę zielonego soku.

Wyzwanie # 2 Znalezienie czasu na ćwiczenia

Motywacja jest tym, czego brakowało Pankajowi, i to właśnie tutaj HealthifyMe naprawdę się przydało. "Grupa WhatsApp bardzo mi pomogła, ponieważ zachęciła mnie do utrzymania regularnej rutyny. (Ekspert fitness) Roshini Gilbert poprosił mnie, abym zaczął od chodzenia co najmniej 10 minut dziennie i stopniowo zwiększał to do 20-25", mówi.

Rozwiązanie

Pankaj nie był w stanie codziennie chodzić na siłownię i szukał bardziej praktycznej opcji ćwiczeń. Roshini dała mu więc trening cardio, który mógł wykonywać na ścieżce spacerowej, oraz treningi domowe, które mógł śledzić za pośrednictwem łączy wideo. Co cztery tygodnie wysyłano mu progresywne treningi, aby pomóc mu w stopniowym przechodzeniu do ćwiczeń o większej intensywności.

Pankaj cieszył się również z sesji jogi, regularnie wysyłając ekspertom pełne filmy z treningami, aby jego forma i postawa mogły zostać skorygowane.

Nagrody

Zrównoważona dieta i plan ćwiczeń sprawiły, że Pankaj stracił na wadze, a z rozmiaru 42-44 cale w talii przeszedł do 34-36 cali. "Moi przyjaciele zauważyli mój szczupły wygląd i zachęcili mnie do nabrania formy" - mówi. Największą korzyścią, jaką HealthifyMe wniosło do jego życia, jest poczucie dyscypliny. "Nawet jeśli mam tylko 10-15 minut w ciągu dnia, będę ćwiczyć. To stało się nawykiem" - mówi. Kiedyś nie był w stanie kontrolować swoich zachcianek związanych z formithai lub słodyczami, od dwóch miesięcy nie ma ich wcale.

Pankaj poleciłby płatną wersję aplikacjiHealthifyMe innym. "To pomaga zaszczepić nawyk zdrowszego stylu życia i zachęca do pozostania na kursie", podsumowuje.

Tagi: zrównoważona dietaDietaUtrata wagiOpowieść o sukcesie utraty wagi

Autor
Komentarze (0)
Zostaw komentarz