Czy dieta pudełkowa jest dla każdego?

 

Każdy lubi domowe posiłki, ale czasami gotowanie posiłku od podstaw po prostu nie jest możliwe. Sporządzanie listy zakupów i chodzenie do sklepu spożywczego może stać się problemem, gdy na przykład pracujemy przez większość dnia poza domem. Być może mieszkasz daleko od sklepów, nie masz dostępu do samochodu lub masz w domu bliską osobę, o którą musisz się troszczyć przez całą dobę. Dlatego wiele osób decyduje się na dostawę świeżych produktów za pomocą diety pudełkowej. Zamiast zamawiać jedzenie na wynos, możesz mieć świeże składniki i pomysły na świeże przepisy dostarczane prosto do domu. I nadal możesz cieszyć się samodzielnym przygotowywaniem jedzenia.

Jak to działa

Wszystko zaczyna się od odwiedzenia strony internetowej, na której możesz zamówić plan posiłków dostosowany do twoich potrzeb. Możesz wybrać liczbę osób, to ile chcesz posiłków tygodniowo oraz podstawowe preferencje żywieniowe. Składniki otrzymasz w umówionym terminie w opakowaniach termicznych i woreczkach izolacyjnych. Możesz włożyć składniki prosto do lodówki lub spiżarni i przejrzeć karty przepisów, które znajdują się w pudełku. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to je przygotować, kiedy chcesz.

Plusy

Dostawa odbywa się na czas, a składniki są fachowo zapakowane w celu zapewnienia maksymalnej trwałości. Przepisy są proste w przygotowaniu, a także są ogólnie zdrowe. Karty z przepisami zawierają dokładne ilości potrzebne dla 1-6 osób, więc kontrola zdrowych porcji odbywa się niejako nieświadomie. Ten program pomaga wyeliminować wiele produktów spożywczych, które są szkodliwe dla organizmu i przyczyniają się do przybierania na wadze, w tym fast foody, napoje gazowane. Może to pomóc zrzucić kilka kilogramów, ale, co ważniejsze, może pomóc w zmianie zachowania, jeśli chodzi o jedzenie. Chociaż nie jest to reklamowane jako plan odchudzania jako taki, to efekt ten jest prawie nieunikniony. Dieta pudełkowa pomaga wyeliminować żywność bogatą w cukier i promuje spożywanie większej ilości owoców i warzyw zamiast żywności przetworzonej. Nie musisz ograniczać ani liczyć kalorii, co dla wielu może być bardzo wygodnym sposobem na chudnięcie. Możesz określić, jakie pokarmy ci nie smakują lub powodują dolegliwości. W swej istocie to dieta eliminacyjna. Eliminując grupy pokarmów i powoli wprowadzając je ponownie, jedna po drugiej, może pomóc ci zidentyfikować, czy masz jakieś wrażliwości na żywność lub po prostu, które pokarmy powodują, że czujesz się ospały lub wzdęty. Próbujesz nowych potraw. Kiedy ograniczysz się do tego, co możesz zjeść, zaczynasz próbować rzeczy, których wcześniej nie jadłeś. To świetny sposób na wypróbowanie nowych smaków i nowych doświadczeń kulinarnych. Kiedy twoja ulubiona przekąska popcornu z mikrofalówki o 16:00 jest niedostępna przez 30 dni, możesz sięgnąć po małą marchewkę lub jabłko - początkowo ma to na celu ograniczenie głodu, ale może się okazać, że ci się spodoba. W efekcie diety pudełkowej możesz wyrobić w sobie nawyk i na dłuższą metę zacząć jeść zdrowszą żywność.

Wady

Zawsze płacisz za wygodę, więc musisz się przygotować na to, że koszt twoich posiłków wzrośnie. Chociaż możesz wybrać podstawowe preferencje żywieniowe, nie jesteś jeszcze w stanie wybierać konkretnych posiłków. Istnieje lista „podstawowych artykułów spiżarni”, które zgodnie z przewidywaniami już posiadasz. Przeczytaj uważnie listę w pakiecie powitalnym i nie zaczynaj gotowania, dopóki nie sprawdzisz jej dwukrotnie. Nie możesz po prostu wyciągnąć czegoś z szafki, rozerwać paczkę i zjeść. Eliminujesz cukier, nabiał, rośliny strączkowe, wszystkie zboża, soję i alkohol, co oznacza, że będziesz jadł mięso, warzywa, owoce i orzechy.

 

Autor