4 powody, dla których nie należy zatrudniać tej firmy cateringowej

Istnieje wiele dobrych powodów, aby zatrudnić firmę cateringową na specjalne wydarzenie. Pomogą Ci zaprojektować menu i motyw przewodni. Wiedzą, jak zarządzać rzeczami w oparciu o to, ile osób będzie tam, i jakie miejsce używasz. Idealnie, będzie można zostawić większość szczegółów do nich, i po prostu dać nadzór, gdy jest to konieczne. Dzień imprezy nadejdzie i wszystko będzie przebiegać gładko, od ustawienia i przygotowania do serwowania i sprzątania.

Jednak jest tak wiele przypadków, w których tak się nie dzieje. Problemy i blokady pojawiają się na każdym kroku, a po zakończeniu imprezy nie sposób nawet zliczyć, ile frustrujących rzeczy poszło nie tak.

W przypadkach takich jak ten, głównym problemem może być firma cateringowa, którą zatrudniłeś. Wybierając mądrze, ustawisz swoje wydarzenie na sukces, podczas gdy pośpiech w procesie może wylądować na nierzetelnej lub leniwej firmie cateringowej. Jeśli jesteś na płocie, oto 4 powody, aby nie zatrudniać tego cateringowca, z którym rozmawiałeś.

1. Nie zrobili zbyt wielu imprez

Doświadczenie jest ważnym atutem dla każdej profesjonalnej firmy cateringowej - bez niego po prostu nie widziałeś, jak imprezy cateringowe działają w prawdziwym świecie. Może pojawić się dowolna liczba niespodziewanych niespodzianek - a doświadczenie jest "czynnikiem x", który pomaga firmom cateringowym radzić sobie z nimi. Daje im również lepsze wyczucie tego, co sprawia, że klienci są zadowoleni.

2. Nie wiesz, kogo wysyłają na Twoją imprezę

Ludzie, którzy faktycznie będą przygotowywać i podawać jedzenie na Twojej imprezie - czy są wysoko wyszkoleni? Czy mają doświadczenie? Jeśli są nowe osoby bez większego doświadczenia, czy będą odpowiednio nadzorowane przez kogoś, kto jest? Są to istotne pytania, ponieważ stawką jest integralność Twojego wydarzenia!

3. Nie wydają się zainteresowani zdobyciem twojego biznesu

Niektóre firmy cateringowe po prostu nie komunikują woli. Sprawiają wrażenie, że jesteś tylko kolejnym potencjalnym klientem szukającym caterera - w ogóle nie wychodzą z siebie, abyś poczuł, że Twój biznes jest ceniony lub pożądany. Firmy te zwykle dają wyniki, które są równie słabe. Zawsze lepiej jest znaleźć dynamiczną, pozytywną, angażującą firmę cateringową, która interesuje się Twoim wydarzeniem.

4. Ceny są podejrzanie niskie

Każdy lubi okazje i nie ma nic złego w konkurencyjnej cenie. W rzeczywistości, niższe ceny mogą uwolnić budżet na inne pozycje menu lub dodatkowe usługi, takie jak muzyka na żywo lub barman.

Jak przygotowany jest twój catering?

Oddanie swojej imprezy w ręce firmy cateringowej może być na początku trochę przerażające. Kluczem jest znalezienie firmy, która wygląda i czuje się godna zaufania od podstaw, na podstawie opinii klientów, doświadczenia, wiedzy i umiejętności komunikacyjnych. Dobrze jest też skupić się na firmach cateringowych, które posiadają fizyczne biura i odpowiedni, nowoczesny sprzęt. Im więcej zadajesz sobie pytanie "jak przygotowany jest ten caterer" przed zatrudnieniem ich, tym lepiej będziesz przygotowany, gdy dzień twojego wydarzenia w końcu nadejdzie.

Autor