Dieta pudełkowa - czym jest i ile kosztuje? Wady i zalety diety pudełkowej

 

Jakie są najczęstsze wymówki, które słyszę od osób, które chcą schudnąć? „Nie mam czasu na gotowanie”, „Nie wiem, jak zrobić właściwą dietę”, „Nie wiem, od czego zacząć”, „Nie wiem, jak to zrobić!” A co jeśli powiem ci, że istnieje dieta, która może rozwiązać wszystkie te problemy?

Nowa dieta pudełkowa - czy to ma sens?

Większość diet reklamowanych w Internecie jest szkodliwa, źle zbalansowana, destrukcyjna. A więc może od początku - czym jest dieta pudełkowa? Najlepiej ująć to w skrócie: Otrzymujesz dietę przygotowaną przez dietetyków na 1400 lub 1800 kalorii z odpowiednimi przepisami; przepisy są przygotowywane w 15-40 minut; posiłki można zapakować w pudełko i zabrać ze sobą do pracy lub na uczelnię; posiłki można przygotować wcześniej; dostajesz produkty, z których przygotowujesz posiłki - oczywiście warto kupować mięso, owoce i warzywa. W pudełku otrzymujesz takie produkty jak: musli, mieszanki ryżowe, płatki zbożowe, risotto, sosy i sosy oraz przyprawy - na bazie suszonych ziół i warzyw, bez konserwantów i zbędnych dodatków.

Zalety

Zacznijmy od korzyści. Wiele osób postrzega tę dietę jako po prostu… cóż, dietę, ale ja widzę też system, który może pomóc początkującym w prowadzeniu nowego, zdrowego stylu życia. Wszystkie składniki posiłków są w pełni oczyszczone, przygotowane, oznakowane i gotowe do użycia. Aby rozpocząć posiłek, potrzeba bardzo niewiele pracy. Wszystko, co musisz zrobić, to wyjąć z lodówki opakowania potrzebne do przepisu, otworzyć je i możesz zacząć przygotowywać obiad. W przypadku posiłków śniadaniowych i obiadowych wiele firm zapewnia gotowe dania.

Kontrola porcji

Każdy posiłek jest przeznaczony dla określonej liczby osób, więc nie jesz więcej, niż potrzebujesz. To również oznacza, że nie pozostawiasz resztek z obiadu na następny dzień. Zestawy posiłków są zdrowsze niż te, które można kupić w drodze do domu, ponieważ wszystkie składniki są świeże i nie zawierają żadnych dodatków ani konserwantów. Zostaniesz nauczony nowych przepisów, których inaczej byś nie próbował. Możesz nawet nauczyć się kilku nowych technik gotowania, postępując zgodnie z przepisami zestawu posiłków. Większość usług w zakresie zestawów posiłków obejmuje opcje diet wegetariańskich i bezglutenowych.

Wady

Nikt nie przygotuje nam diety za darmo. Samodzielne kupowanie artykułów spożywczych i gotowanie w domu jest tańsze. Jeśli jednak zwykle jesz poza domem, koszt obiadu na diecie pudełkowej będzie niższy. Nie wszystkie firmy wykorzystują wysokiej jakości składniki, takie jak produkty ekologiczne oraz organiczne mięso i mięso od zwierząt karmionych trawą. Składniki są również nietrwałe, więc będziesz musiał przygotować posiłki w ciągu kilku dni od dostawy. Wielkość posiłku jest zaletą, ale w przypadku niektórych osób może być też wadą. Jeśli jesteś aktywny i zwykle jesz więcej niż jedną porcję, te mogą nie być wystarczająco duże, aby zaspokoić twój głód. Istnieje jednak proste rozwiązanie tego problemu. Wystarczy dobrać odpowiednią do twoich potrzeb dietę.

Cotygodniowe planowanie online

Większość firm umożliwia wybór własnych posiłków, ale musisz to robić przynajmniej raz w tygodniu lub będziesz musiał wstrzymać usługę, jeśli nie chcesz otrzymywać zestawów posiłków w tym tygodniu. W przeciwnym razie zostaniesz obciążony opłatą za przesyłkę i otrzymasz zestawy posiłków z przepisami wybranymi przez dietetyków, które mogą być posiłkami, których nie lubisz. Wszystkie składniki są pakowane i etykietowane indywidualnie, zwykle w jednym opakowaniu, które może być większe niż potrzeba. Oznacza to wzrost ilości śmieci w twoim domu.

Autor