Dieta sokowa

 

Podstawą diety zwanej jusingiem są soki z warzyw i owoców. Ten sposób odchudzania zyskał szczególną popularność, kiedy gwiazdy światowego show-biznesu zaczęły mówić o wyjątkowych właściwościach diety sokowej. Twierdzą, że wyciskanie soków daje im zastrzyk energii, pomaga zachować świetną kondycję fizyczną, poprawia kondycję skóry i metabolizm. A wszystko to dzięki temu, że soki zawierają niezbędne dla organizmu minerały i witaminy.

Zalety i wady

Jednak jusing ma nie tylko zalety, ale i wady. W naturalnych sokach jest za dużo fruktozy. Początkowo zapewnia przypływ energii, wywołując rodzaj euforii, ale wkrótce potem osoba doświadcza osłabienia i ostrego uczucia głodu. Ponadto dieta sokowa jest przeciwwskazana dla osób cierpiących na zapalenie żołądka i wrzody żołądka. I wreszcie maksymalna redukcja białek w codziennej diecie prowadzi do utraty masy mięśniowej i zmian poziomu hormonów w organizmie.

Jednocześnie soki pomagają usunąć toksyny. Surowe soki służą, jeśli chodzi o zachowanie zdrowia i leczenia wielu chorób. Każdego dnia pobieramy wiele chemikaliów z naszego pożywienia (np. Barwniki i konserwanty), wodę (np. Chlor) i powietrze (np. Tlenek węgla). Toksyny mogą gromadzić się w organizmie, powodując stan zapalny i osłabienie układu odpornościowego. Może to uczynić osobę bardziej podatną na różne rodzaje chorób. Dlatego tak ważna jest okresowa detoksykacja organizmu. Dieta sokowa to świetny sposób na pozbycie się toksyn, normalizację metabolizmu i poprawę kondycji skóry. Organizm nie musi przetwarzać ciężkiej żywności, a zaoszczędzoną energię wykorzystuje do samooczyszczania. Dieta sokowa jest przydatna właśnie ze względu na jej działanie oczyszczające. Wysoka zawartość glukozy w owocach i warzywach pomaga przetrwać na sokach bez stałego pokarmu. Tak więc dieta sokowa nie jest stresem, ale raczej odpoczynkiem dla organizmu. Wielbicielami świeżych soków są takie gwiazdy jak Nicole Richie, Salma Hayek i Gwyneth Paltrow. Pamiętaj jednak, że soki mogą powodować wiele różnych problemów, takich jak odwodnienie, nudności lub zmęczenie, w zależności od konkretnego programu żywieniowego. Mogą również spowodować, że nie dostarczysz do organizmu innych składników odżywczych, takie jak błonnik i białko, wypełniając cię większą ilością cukru.

Zasady diety

Wyciskane soki są niezwykle przydatne. Jest to doskonała pożywka dla różnorodnych mikroorganizmów, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie jelit. Ponadto takie soki zawierają wiele minerałów i witamin, które są niezbędne do pełnego funkcjonowania organizmu. Każdy świeży sok, w tym sok cytrusowy, nadaje się do diety. Konieczne jest, tylko abyś nie był na nie uczulony. Przestrzegając diety, cały czas monitoruj swój stan. Zmień sok, jeśli czujesz się nieswojo. Będziesz musiał wcześniej przygotować się do diety. Zmniejsz porcje jedzenia na kilka dni przed jej rozpoczęciem. Jedzenie należy przyjmować tak często, jak zwykle. W trakcie diety dziennie należy wypijać około 2 litrów soku. Jednak sok należy rozcieńczyć na pół wodą. Faktem jest, że soki zawierają dużo węglowodanów, które są niepotrzebnym obciążeniem dla trzustki. Sok należy rozcieńczyć czystą wodą. Możesz użyć niegazowanej wody mineralnej.

Soki można mieszać według własnego uznania. Możesz nawet zrobić koktajl z warzyw i owoców. Jeśli chcesz coś słodkiego, dodaj łyżkę miodu do litra soku. Herbatę można pić nie częściej niż raz dziennie i bez cukru. Nie pomijaj zup. Możesz jeść dowolne zupy warzywne. Warzywa należy wkładać do wrzącej wody i nigdy nie przegotowywać. Jednorazowo można zjeść nie więcej niż 200 ml zupy. Raz w tygodniu możesz zjeść nie więcej niż 100 g chudego mięsa lub ryby bez soli. Można stosować przyprawy, ponieważ pobudzają gruczoły trawienne. Musisz jeść warzywa i owoce, nie tłuczone, ale drobno posiekane. Żucie pokarmu jest bardzo ważne dla zdrowej diety. Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, przed rozpoczęciem diety skonsultuj się z dietetykiem.

Dowiedz się więcej o diecie sokowej na: https://cateromarket.pl/diety/diety-sokowe-catering

Autor
Komentarze (0)
Zostaw komentarz