Najlepsze i najgorsze źródła wapnia

Dorastamy słysząc: „Pij swoje mleko! Potrzebujesz więcej wapnia ”. Tak, potrzebujemy wystarczającej ilości wapnia, ale czy mleko jest najlepszym źródłem? Naszym zdaniem nie, a wyjaśnimy dlaczego. Udostępnimy również listę produktów bogatych w wapń, które należy uwzględnić w swojej diecie, i czego należy szukać w wysokiej jakości suplementach wapnia.

Mit mleczarski
Stany Zjednoczone mają jeden z najwyższych wskaźników spożycia nabiału, jednak według National Osteoporosis Foundation około 54 milionów Amerykanów ma osteoporozę i niską masę kostną. Czekaj, to nie ma sensu - jeśli jemy tyle produktów mlecznych, dlaczego tak wiele osób ma niską masę kostną? Cóż, ostatnie badania w Journal of Osteoporosis International i badania przeprowadzone na Harvardzie obaliły pogląd, że musimy spożywać nabiał, aby uzyskać mocne kości. Wiele krajów, w których spożywa się bardzo mało produktów mlecznych, ma jedne z najniższych wskaźników osteoporozy. W rzeczywistości radziliśmy sobie dobrze bez nabiału przez większość historii ludzkości.

Inne źródła wapnia w pożywieniu
kale-salad.jpg W Nutritional Weight & Wellness zawsze uważamy, że jedzenie powinno być pierwszym źródłem składników odżywczych w naszej diecie. Ale jeśli nie masz produktów mlecznych, nie martw się; odpowiednią ilość wapnia można uzyskać z warzyw takich jak brokuły, warzywa liściaste, sardynki, łosoś z puszki z kośćmi i orzechami. Spróbuj naszej pysznej chrupiącej sałatki z brokułów i jarmużu, aby zwiększyć spożycie wapnia. Jeśli jesteś fanem sardynek (z naszego doświadczenia wynika, że ​​je kochasz lub nienawidzisz), spróbuj sałatki z sardynek z ciecierzycą.

Oto wspaniała lista źródeł wapnia, które zalecamy dodawać do własnych ulubionych przepisów lub potraw.

Sardynki (z puszki z kośćmi) 3 uncje zapewniają 325 mg
Jarmuż (surowy): 1 szklanka to 90 mg
Okra (surowa): 1 szklanka dostarcza 81 mg
Bok choy: 1 szklanka dostarcza 74 mg
Migdały: 1 uncja to 74 mg
Brokuły (surowe): 1 szklanka to 42 mg
Rukiew wodna: 1 szklanka dostarcza 41 mg
Kapusta warzywna (gotowana): 1 szklanka dostarcza 266 mg
Łosoś (z puszki z kośćmi): 3 uncje to 180 mg
Być może zastanawiasz się nad reklamami „świeżo wyciskanego” soku pomarańczowego wzbogaconego wapniem. Czy to dobre źródło? Nie tak bardzo, a oto dlaczego. Wapń znajdujący się w soku pomarańczowym to węglan wapnia. Węglan wapnia jest najtańszą i najmniej przyswajalną formą dostępnego wapnia. Dobrze przeczytałeś - nawet jeśli pijesz wapń w swoim soku, twoje ciało nie jest w stanie wchłonąć tej formy. Co za strata! Niestety, wiele suplementów zawiera również tę samą formę wapnia. Poza tym sok pomarańczowy jest pełen cukru. Chociaż jest to naturalny cukier, wypicie 16-uncjowej szklanki soku pomarańczowego zawiera tyle samo cukru, co puszka napoju.

Niedobór wapnia - powody suplementacji wapniem
Zdrowe kości
Relaks i sen
Skurcze mięśni
Niskie spożycie wapnia w diecie
Słabe zdrowie układu pokarmowego i / lub historia lat leków zobojętniających (może to powodować słabe wchłanianie składników odżywczych)
Przyjmowanie innych leków na receptę wyczerpujących składniki odżywcze
Kobiety w okresie menopauzy
To prowadzi nas do tego, kto powinien przyjmować wapń? Jeśli możesz odnieść się do czegokolwiek z powyższej listy, możesz rozważyć przyjmowanie wapnia.

Na pewno dwie konkretne grupy powinny się uzupełniać.

Każdy, kto martwi się zdrowiem kości: wszyscy słyszeliśmy, że wapń jest jednym z głównych minerałów wchodzących w skład kości. Prawie 99% wapnia w organizmie jest przechowywane w kościach i zębach. Jeśli niedawno wykonałeś badanie kości, a wyniki wykazały osteopenię lub osteoporozę lub jeśli choroba występuje w Twojej rodzinie, dobrym pomysłem jest suplementacja wapnia, aby zapobiec osteopenii i osteoporozie. Aby dowiedzieć się więcej, posłuchaj niedawnego programu Dishing Up Nutrition na temat zapobiegania osteoporozie. Badania wykazały, że suplementacja wapnia ma pozytywny wpływ na gęstość mineralną kości i zmniejsza częstość złamań.
Każdy cierpiący na zły sen: Wapń jest przydatny do snu, ponieważ pomaga mózgowi używać tryptofanu do produkcji melatoniny, która jest naszym hormonem cyklu snu i czuwania.
Wapń przynosi nam także inne korzyści. Na przykład badania pokazują, że wapń pomaga zapobiegać skurczom i skurczom mięśni oraz pomaga chronić przed rakiem okrężnicy, według Journal of the National Cancer Institute. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wapniu, posłuchaj naszego podcastu Dishing Up Nutrition o Ważnych minerałach.

Który suplement wapnia jest odpowiedni dla Ciebie?
Jeśli więc zdecydowałeś się na suplementację wapniem, jaka forma jest najlepiej przyswajalna? Oto nasze trzy najlepsze typy. Zobacz, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. Jako dodatkowy bonus, wszystkie trzy są 15% taniej przez cały październik, dzięki czemu łatwiej jest zsamplować, który z nich działa dla Ciebie.

Wapń Aktywowany to nasz ulubiony suplement wapnia. To wyjątkowy produkt, którego formuła jest łatwa do wchłonięcia, skuteczna i ochronna. To staje się nieco techniczne, ale ponieważ organizm może wchłonąć tylko 500 miligramów jednego źródła wapnia na raz, stworzyliśmy ten suplement z czterema różnymi formami wapnia, abyś mógł wchłonąć 500 miligramów wapnia z każdej postaci. To świetny wybór

 

Autor