Co warto wiedzieć zanim zadzwonisz do firmy cateringowej

Więc jesteś odpowiedzialny za prywatną imprezę lub imprezę firmową i potrzebujesz profesjonalnej firmy cateringowej, aby zapewnić usługę - czy to pełny posiłek z obsługą kelnerską, spotkanie w stylu bufetu z DJ-em, lub funkcję korporacyjną, w której zrobienie dobrego wrażenia jest krytyczne. Istnieją wszelkiego rodzaju scenariusze, w których usługi profesjonalnej firmy cateringowej mogą być wezwane. Niezależnie od sytuacji, kuszące jest, aby po prostu podnieść telefon i zacząć dzwonić do firm cateringowych w Twojej okolicy. Możesz jednak zaoszczędzić czas i sprawić, że cały proces będzie bardziej efektywny, jeśli najpierw zbierzesz kilka kluczowych informacji.

Kiedy odbędzie się Twoja impreza?

Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, kiedy dokładnie odbędzie się Twoja impreza (ludzie często mają szereg możliwych dat na początku procesu planowania), Twój potencjalny catering nie będzie w stanie zobowiązać się do złożenia oferty. Oczywiście firmy cateringowe mogą udzielić informacji na temat swojej dostępności w różnych terminach, które bierzemy pod uwagę, ale mając ten szczegół ustalony wcześniej, Wasza rozmowa będzie o wiele bardziej produktywna. Pamiętajcie, że jeśli wasze wydarzenie wypada w weekend, najlepiej planować i rezerwować z większym wyprzedzeniem.

Jak duża jest Twoja impreza?

Może być trudno dokładnie wiedzieć, ile osób będzie na Twojej imprezie, ale realistyczny "zakres" osób będzie wystarczający dla doświadczonych firm cateringowych do pracy. Jeśli naprawdę nie jesteś pewien, ile osób będzie na Twojej imprezie, Twoje wysiłki w kontaktach z firmami cateringowymi prawdopodobnie nie będą miały większego znaczenia.

Gdzie odbywa się Twoja impreza?

Doświadczone firmy cateringowe mają zazwyczaj kontakty z wieloma różnymi lokalami i mogą pomóc Ci w znalezieniu idealnego miejsca, jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji. Jeśli masz już wybrane miejsce, jest to bardzo pomocny szczegół dla firmy cateringowej, ponieważ pozwala im na wizualizację wydarzenia i zaoferowanie bardziej terminowej i dokładnej oferty.

Ile możesz wydać?

Być może zdecydujesz się nie ujawniać tej informacji - a może jeszcze jej nie znasz. Ale jeśli masz pomysł na swój budżet gastronomiczny na wydarzenie, może to przyspieszyć proces ustalania, kto jest najlepszym catererem do obsługi.

Znając swoje opcje

Kiedy masz podstawowe informacje o swoim wydarzeniu przed wybieraniem lub wysyłaniem e-maili do tych firm cateringowych, stawiasz się w pozycji do planowania bardziej efektywnie. To oczywiście nie jest tak, że powinieneś wiedzieć wszystko o swoim wydarzeniu na tym etapie - to zupełnie normalne, że masz wiele brakujących elementów. Część pracy z renomowaną firmą cateringową polega na wypełnieniu tych pustych miejsc i znalezieniu rozwiązań problemów, które mogą się pojawić. Firmy cateringowe, które zbudowały godną uwagi reputację w swoich społecznościach, mogą polegać na latach doświadczeń i setkach pomyślnie obsłużonych imprez, aby udzielić Ci najlepszej porady. Praca z firmą cateringową jest zdecydowanie dwukierunkowa, a sukces jest obopólny - ale jeśli masz jak najwięcej informacji przed nawiązaniem kontaktu, każdy profesjonalista, z którym się skontaktujesz, będzie w stanie zapewnić bardziej przejrzyste i terminowe wskazówki - niezależnie od tego, czy w końcu go zatrudnisz.

Autor