5 dań, których należy unikać, jeśli próbujesz schudnąć.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego nie tracisz na wadze pomimo jedzenia w regularnych odstępach czasu, nie oszukiwania na diecie i ograniczania ilości spożywanych kalorii? Jest szansa, że strony, na które sobie pozwalasz, są pełne kalorii. A myślałaś, że są nieszkodliwe, prawda? Przedstawiamy 5 dań, których powinieneś unikać, jeśli chcesz schudnąć!

Papad

Ryż i dal wydają się być niekompletnym posiłkiem bez papad z boku. Papady mogą być smażone - bardzo niezdrowe - lub pieczone - nadal niezdrowe! Mogą być wykonane z ryżu, mąki, ziemniaków lub ciecierzycy i są mieszane z różnymi przyprawami, solą i olejem. Niekontrolowana porcja papad może zwiększyć spożycie kalorii i przekroczyć dzienny budżet. Wzrost zawartości sodu może prowadzić do zatrzymywania wody w organizmie, wzdęć, ciągłego pragnienia, a nawet może powodować wzrost ciśnienia krwi.

Pikle

Łyżka pikli może urozmaicić każdy posiłek. Ożywia ryż z twarogiem, dodaje smaku do aloo ka parathas i sprawia, że theplas jest najlepszym daniem do przekąszenia! Jednak pikle są naładowane kaloriami z powodu oleju, w którym są konserwowane, a ich zawartość odżywcza jest prawie zerowa, ponieważ warzywa i owoce są mielone i suszone, co odbiera im wartość odżywczą. Podobnie jak papadki, mają one wysoką zawartość sodu ze względu na użycie nadmiernej ilości soli do konserwacji.

Sosy sałatkowe

Jeśli uważasz, że sałatki na początku posiłku pomoże Ci jeść jeden mniej paratha, a następnie przejść dalej i mieć miskę! Ale tylko wtedy, gdy sałatka nie jest obciążona wysokokalorycznymi dressingami. Równie dobrze możesz zjeść jej część, jeśli jest! Dodanie dressingu do sałatki może sprawić, że zawartość kalorii gwałtownie wzrośnie. Dressingi takie jak Tysiąclatka czy majonez są pełne kalorii, z których większość stanowią tłuszcze. Zamiast tego używaj oliwy z oliwek, cytryny lub niskotłuszczowego jogurtu!

Zupy

Dobrze przyrządzona zupa może być zdrowym posiłkiem. Ale jeśli zupa jest naładowana dodatkami, takimi jak ser, śmietana i grzanki, to jest daleka od zdrowej. Trzymaj się czystej zupy z kawałkami warzyw i mięsa; unikaj wszelkich zup na bazie śmietany. I nigdy nie podnoś pałeczek do zupy lub bułek obiadowych, które towarzyszą twojej zupie w restauracji. To kolejna strona, której nie potrzebujesz! Ty możesz także próbować te zdrowych zimnych polewek.

Boondi Raita

Ta raita jest gorącym faworytem większości z nas. Twaróg ma wysoką zawartość białka, niską zawartość niezdrowych tłuszczów i doskonale wspomaga trawienie. Problem zaczyna się, gdy dodajemy boondi, które jest w zasadzie smażonymi kuleczkami mąki z ciecierzycy. Dodatek ten sprawia, że staje się ona wysokokaloryczną potrawą. Wypróbuj alternatywne przepisy na raitę z użyciem lauki, ogórka lub cebuli, aby zachować zdrowie i wygrać w odchudzaniu!

Tags: zimne zupycurd lato superfoodhealthy foodshealthy meallose waga strataweighteight loss

Autor